Kaj je baker C12000?
Čisti baker ima visoko električno in toplotno prevodnost. Zlitine se lahko prosto tvorijo z bakrom. Baker UNS C12000 ima 95-odstotno prevodnost IACS, nizek ostanek fosforja in visoko odpornost proti krhkosti. Na voljo je v obliki palice, cevi in žice.
Ponujamo bakrene cevi TP1/C12000
Povprašajte o cenah in vzorcih cevi C12000
Kemična sestava bakrene cevi UNS C12000
Kemična sestava bakra UNS C12000 je navedena v naslednji tabeli.
|
Element |
Vsebnost (%) |
|
Cu |
99.9 |
|
P |
0.008 |
Fizične lastnosti bakrene cevi UNS C12000
Fizikalne lastnosti bakra UNS C12000 so prikazane spodaj.
|
Lastnosti |
metrika |
Imperial |
|
Gostota |
8,89 g/cm3 |
0,321 lb/in3 |
|
Tališče |
1083 stopinj |
1981 stopinja F |
Mehanske lastnosti bakrene cevi UNS C12000
Naslednja tabela prikazuje mehanske lastnosti bakra UNS C12000.
|
Lastnosti |
metrika |
Imperial |
|
Natezna trdnost, končna |
221 - 393 MPa |
32100 - 57000 psi |
|
Natezna trdnost, tečenje (odvisno od temperature) |
69.0 - 365 MPa |
10000 - 52900 psi |
|
Raztezek ob pretrgu (v 101,6 mm (4 in.)) |
55% |
55% |
|
Obdelovalnost (UNS C36000 (prosto{1}}rezovanje medenine)=100%) |
20% |
20% |
|
Poissonovo razmerje |
0.34 |
0.34 |
|
Modul elastičnosti |
117 GPa |
16970 ksi |
Druge oznake bakrene cevi UNS C12000
Druge oznake, ki so enakovredne bakru UNS C12000, so navedene v naslednji tabeli.
|
ASME SB111 |
ASTM B152 |
ASTM B359 |
ASTM B506 |
ASTM B716 |
|
ASME SB133 |
ASTM B187 |
ASTM B372 |
ASTM B623 |
ASTM B743 |
|
ASME SB359 |
ASTM B188 |
ASTM B395 |
ASTM B638 |
ASTM B75 |
|
ASME SB395 |
ASTM B224 |
ASTM B42 |
ASTM B640 |
ASTM B88 |
|
ASME SB42 |
ASTM B272 |
ASTM B442 |
ASTM B641 |
MIL B-18907 |
|
ASME SB75 |
ASTM B280 |
ASTM B447 |
ASTM B68 |
MIL B-20292 |
|
ASTM B111 |
ASTM B302 |
ASTM B451 |
ASTM B687 |
MIL T-24107 |
|
ASTM B133 |
ASTM B306 |
ASTM B5 |
ASTM B698 |
MIL T-3235 |
|
SAE J463 |
MIL W-85 |
SAE J461 |
pogosta vprašanja
V: Kakšna je najvišja stalna delovna temperatura za C12000?
O: Običajno do približno 150–200 stopinj (302–392 stopinj F) za dolgoročno-delovanje. Kratkotrajna-izpostavljenost je lahko višja, vendar bo do žarjenja in mehčanja prišlo nad ~250 stopinj (482 stopinj F).
V: Kako je treba hraniti cevi C12000, da preprečimo oksidacijo?
O: Hraniti v suhem, pokritem prostoru. Za dolgoročno-skladiščenje ali v vlažnem podnebju priporočamo zaprto plastično embalažo ali čiščenje z dušikom, da preprečite temnenje površine.
V: Ali je mogoče C12000 enostavno upogniti?
O: Da, še posebej v žarjenem stanju. Pri trdih kaljenih ceveh je za upogibanje morda potreben mehanski upogib, da preprečite zvijanje ali pokanje.
V: Kakšna je razlika med bakrom TP1 (C12000) in TP2 (C12200)?
O: TP1 (C12000) in TP2 (C12200) sta fosfor-deoksidirana bakra, vendar se razlikujeta po vsebnosti preostalega fosforja: TP1 (C12000): nizka vsebnost preostalega fosforja (0,004–0,012 %). Zasnovan za aplikacije, ki zahtevajo visoko prevodnost in dobro varljivost, kot so toplotni izmenjevalniki in električne komponente. TP2 (C12200): Višja vsebnost fosforja (0,015–0,040 %). Ponuja izboljšano varljivost in spajkanje zaradi boljše deoksidacije, vendar ima nekoliko nižjo električno prevodnost (~80 % IACS). Običajno se uporablja v vodovodnih, HVAC in cevnih sistemih, kjer je varjenje/trdo spajkanje kritično. Ključni zaključek: TP1 daje prednost prevodnosti, medtem ko TP2 daje prednost varljivosti in učinkovitosti spajkanja.
Preverite današnje zaloge in dobavni rok
Tabela dimenzijskega obsega
V standardih za vodovod in HVAC so bakrene cevi običajno razvrščene v tri glavne vrste glede na debelino stene: tip K, tip L in tip M.
Tip K: ima najdebelejšo steno. Je najmočnejši in najtrpežnejši, uporablja se predvsem za podzemne zakope, visoko{1}}tlačne aplikacije in kjer je potrebna najvišja raven zaščite.
Tip L: ima srednjo debelino stene. Je najpogostejši in vsestranski tip, ki se pogosto uporablja za stanovanjske in komercialne vodovodne napeljave (toplo in hladno) ter za številne aplikacije HVAC.
Tip M: ima najtanjšo steno. Primeren je za-nadzemne,-nizkotlačne stanovanjske vodovodne napeljave in nekatere drenažne aplikacije ter ponuja stroškovno-učinkovito rešitev, kjer razmere to dopuščajo.
Zunanji premer (OD) je enak za vse tri vrste znotraj dane nazivne velikosti. Razlika je v notranjem premeru (ID), ki se z debeljenjem stene zmanjšuje.
| Nazivna velikost (palci) | Vrsta K | Vrsta L | Vrsta M |
|---|---|---|---|
| Zunanji premer (OD) | Enako za vse vrste | ||
| Debelina stene | Najdebelejši | Srednje | Najtanjši |
| Notranji premer (ID) | Najmanjši | Srednje | Največji |
| 1/2" | OD: 0,625" ID: 0,527" Stena: 0,049" |
OD: 0,625" ID: 0,545" Stena: 0,040" |
OD: 0,625" ID: 0,569" Stena: 0,028" |
| 3/4" | OD: 0,875" ID: 0,745" Stena: 0,065" |
OD: 0,875" ID: 0,785" Stena: 0,045" |
OD: 0,875" ID: 0,811" Stena: 0,032" |
| 1" | OD: 1.125" ID: 0,995" Stena: 0,065" |
OD: 1.125" ID: 1.025" Stena: 0,050" |
OD: 1.125" ID: 1.055" Stena: 0,035" |
Naša tovarna
Ponujamo celotno paleto bakrenih izdelkov-palic, cevi, plošč, palic, žic in trakov-prilagojenih mednarodnim specifikacijam, vključno z ASTM, BS in JIS. Naše proizvodne zmogljivosti vključujejo horizontalno neprekinjeno litje za palice velikega-premera, rotacijske prebijalne mline za visoko-natančne cevi in več-valjne končne mline za ultra-tanke trakove. Da bi zagotovili vrhunsko kakovost, izvajamo celovite testne protokole: kemijsko analizo z XRF, preverjanje mehanskih lastnosti na univerzalnih preskusnih napravah in ne-destruktivno testiranje (ultrazvok in vrtinčni tok) za notranjo in površinsko celovitost. Z integrirano proizvodnjo, strogimi pregledi in prilagodljivim prilagajanjem zagotavljamo visoko{10}}zmogljive bakrene materiale za električno, HVAC, strojno in gradbeno industrijo po vsem svetu.




Zagotovite si hitro ponudbo in logistični načrt














