daC11000inJIS C1100so funkcionalno enaki v večini industrijskih aplikacij.C11000je ameriška oznaka (ASTM), medtem koC1100je japonska oznaka (JIS). Oba se nanašata naElectrolytic Tough Pitch (ETP)bakra z minimalnočistost 99,90 %in električno prevodnost najmanj101 % IACS. Za proizvajalce, ki nabavljajo po vsem svetu, se ti dve vrsti štejeta za neposredni nadomestekList C11000 in proizvodnja vodil.
Ali imata C11000 in JIS C1100 različne kemijske meje?
Medtem ko oba standarda ciljata na isto stopnjo čistosti, se lahko specifični "dovoljeni" elementi v sledovih nekoliko razlikujejo v drobnem tisku dokumentacije. JIS C1100 je pogosto naveden v risbah azijske elektronike, kjer je poudarek na doseganju visoko-kakovostne površinske obdelave za žigosanje. ASTM C11000 je širši mednarodni standard, ki se uporablja za strukturno in električno infrastrukturo.
Če delate z japonskim načrtom, ki zahteva aRazred JIS C1100, lahko varno dobavljate ASTM C11000 pod pogojem, da potrdilo o preskusu mlina (MTC) potrjuje 99,90 % vsebnost bakra.
Primerjava kemijske sestave (ASTM proti JIS)
| Element | ASTM C11000 | JIS C1100 |
| Baker (vključno z Ag) | 99,90 % min | 99,90 % min |
| kisik (O) | 0,02 % do 0,04 % | 0,02 % do 0,04 % |
| Svinec (Pb) | 0,005 % maks | Ni določeno (tipično<0.005%) |
| Klasifikacija čistosti | komercialno čisti baker | ETP baker |
Ali lahko C11000 nadomesti C1100 pri natančnem žigosanju?
Pri izdelavi terminalov in svinčenih okvirjev je bolj kot ime na standardu pomembna mehanska "kaljenje". Oba razreda sta razvrščena kotcu etp baker. Če japonska risba določa C1100-H (Hard), ustreza neposredno C11000-H04. Duktilnost in stopnja utrjevanja sta skoraj enaki.
Ker se ti materiali uporabljajo čezmejno, je koristno razumetiglobalni ekvivalenti bakrauporablja v evropskih in britanskih projektih. Kupec lahko na primer ugotovi, da so njegove tehnične zahteve bolj usklajene s standardi Združenega kraljestva zaC101 in C110 bakerodvisno od zahtevanih specifičnih toleranc prevodnosti.
Enakovredni standardi za globalna javna naročila
| Regija | Standardno | Imenovanje |
| ZDA | ASTM B152 / B187 | C11000 |
| Japonska | JIS H3100 / H3250 | C1100 |
| Evropi | EN 13601 | Cu-ETP / CW004A |
| Kitajska | GB/T 5231 | T2 |
Posvetujte se s strokovnjakom za materiale
Ali so mehanske lastnosti (trdota/natezna) enake?
ja Metode preskušanja trdote po Vickersu (HV) in natezne trdnosti (MPa) so globalno standardizirane. Amaterial c1100v »pol-trdem« stanju bo pokazal enako odpornost proti deformacijam kotmaterial c11000v stanju H02. Ta doslednost omogoča brezhibno zamenjavo v avtomatiziranih montažnih linijah.
Tipične mejne vrednosti mehanskih lastnosti
| Lastnina | Metrična enota | C11000 / C1100 (H02) |
| Natezna trdnost | MPa | 240 do 300 |
| Moč tečenja | MPa | 170 do 280 |
| Trdota | Vickers (HV) | 75 do 95 |
| Električna prevodnost | % IAKS | 101 % min |
Pogosta vprašanja: Odločanje med C11000 in JIS C1100
1. Zakaj moja risba izrecno zahteva JIS C1100?
To je običajno, če je proizvajalec originalne opreme (OEM) Japonec. Japonska podjetja imajo raje svoje domače standarde JIS, da zagotovijo sledljivost prek lokalnih dobavnih verig, vendar je ASTM C11000 globalno sprejet ekvivalent.
2. Ali obstaja razlika v ceni med obema?
Ne. Ker gre za isti material, prečiščen z istim elektrolitskim postopkom, je tržna cena enaka. Edina razlika v stroških lahko izvira iz posebnih pristojbin za certificiranje, če projekt zahteva mlin s certifikatom JIS-.
3. Ali se vsebnost kisika spreminja?
Ne. Oba standarda določata baker "Tough Pitch", kar pomeni, da oba vsebujeta od 200 do 400 ppm kisika. Nobenega ne smete uporabljati za-visokotemperaturno spajkanje vodika.
4. Ali lahko uporabim C11000 za projekt na Japonskem?
ja V 99 % industrijskih primerov je C11000 sprejet kot neposredni ekvivalent C1100. Svoji japonski stranki vedno zagotovite MTC, da dokažete čistost in prevodnost bakra.
5. Kaj je boljše za CNC obdelavo?
Oba imata oceno obdelovalnosti 20 %. So enako "gumijasti" in jih je težko obdelati v primerjavi z medenino ali telur bakrom.
6. Ali imate obe oznaki na zalogi?
Imamo zalogoelektrolitsko trda smolabaker, ki izpolnjuje zahteve tako ASTM C11000 kot JIS C1100. Zagotovimo vam lahko dokumentacijo, ki navzkrižno-navaja oba standarda za vaše potrebe po mednarodni skladnosti.
Specifikacije in ponudba izdelkov
| Kategorija izdelka | Običajne stopnje (zlitine) | Razpon velikosti (dimenzije) | Standardi |
| Bakrene palice | C11000, C12200, C10200, C14500 | Premer:3 mm - 400 mm Oblika:Okrogla, šesterokotna, kvadratna |
ASTM B187, EN 12163 |
| Bakrene cevi | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm – 219 mm Debelina stene:0,2 mm – 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Bakrene plošče | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Debelina:0,1 mm – 150 mm širina:Do 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Bakrene žice | C11000, C10200, medeninasta žica | Premer:0,05 mm – 10,0 mm obrazec:Tuljava ali tuljava |
ASTM B3, EN 13602 |
| Bakreni trakovi | C11000, C12200, C26800 (medenina) | Debelina:0,05 mm – 3,0 mm širina:5 mm – 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Opomba za prilagajanje:
Mere po meri:Nudimo storitve natančnega rezanja in rezanja, da izpolnimo vaše posebne projektne zahteve.
Na voljo temperi:Mehko (O), pol-trdo (H02), polno trdo (H04) in vzmetno trdo (H08).
Površinska obdelava:Svetlo žarjeno, polirano ali prevlečeno (kositer, srebro, nikelj) na zahtevo.
Industrijska-izvozna embalaža
Največja zaščita pred oksidacijo, vlago in poškodbami pri transportu.
1. Pro-zaščita pred oksidacijo
VCI papir in{0}}film za zaščito pred vlago:Vsako naročilo je vakuumsko-zapečateno ali zavito v-protikorozijske materiale, da se zagotovi, da baker med pomorskim prevozom ostane svetel in{2}}brez madežev.
2. Ojačana strukturna podpora
Leseni zaboji, primerni za plovbo:Za palice, cevi in težke plošče uporabljamo ojačane lesene zaboje, -brez zaplinjevanja (ISPM-15) in jeklene trakove, da preprečimo upogibanje ali površinske praske.
3. Varno ravnanje in nakladanje
Palete-pripravljene za viličarje:Vsi materiali so zavarovani na standardiziranih izvoznih paletah za enostavno razkladanje in največjo stabilnost v zabojnikih.
4. Jasna identifikacija
Profesionalno označevanje:Vsak paket vključuje podrobne oznake s toplotnimi številkami, specifikacijami in neto težo za učinkovito upravljanje zalog.





Napredna proizvodnja in nadzor kakovosti
1. Osnovna proizvodna oprema
Linije za-litje in neprekinjeno litje:Zagotavlja visoko{0}}čistost-bakrenih palic in žic brez kisika z enakomerno zrnato strukturo.
Visoko{0}}precizne hladno/vroče valjarne:Avtomatiziran nadzor debeline bakrenih plošč in trakov s tolerancami znotraj ±0,01 mm.
Stroji za-iztiskanje in risanje v velikem merilu:Sposobnost izdelave brezšivnih bakrenih cevi in palic različnih premerov in oblik.
Atmosfersko kontrolirane žarilne peči:Postopek svetlega žarjenja za doseganje posebnih temperatur (mehko, pol-trdo, trdo) brez površinske oksidacije.
2.-Hišni testni center
Spektrometri-z neposrednim odčitavanjem:Takojšnja analiza kemične sestave za zagotavljanje čistosti bakra in natančnega legiranja (medenina, bron itd.).
Univerzalni testerji natezne trdnosti:Preverjanje mehanskih lastnosti, vključno z natezno trdnostjo, raztezkom in mejo tečenja.
Vrtinčni tok in ultrazvočno testiranje:100 % ne{1}}porušitveni pregled cevi in palic za odkrivanje notranjih razpok ali napak.
Testerji prevodnosti in trdote:Zagotavljanje električne prevodnosti (IACS) in trdote po Vickersu/Rockwellu ustreza mednarodnim standardom (ASTM, EN, DIN).





Zagotovite si hitro ponudbo in logistični načrt




