daASTM C11000inEN CW004Asta funkcionalno enaka in ju je mogoče zamenljivo uporabljati v 99 odstotkih industrijskih aplikacij. Oba se nanašata naElectrolytic Tough Pitch (ETP)bakra z minimalnočistost 99,90 odstotkain električno prevodnost najmanj101 odstotek IACS. Za vodje nabave, ki se ukvarjajo z mednarodnimi projekti, je glavna razlika konvencija poimenovanja: C11000 je oznaka ameriškega poenotenega številčnega sistema (UNS), medtem ko je CW004A (znan tudi kot Cu-ETP) evropski standard. Naš globalni seznam teh enakovrednih razredov si lahko ogledate naPlošča C11000.
Ali imata C11000 in CW004A enake standarde prevodnosti?
Oba standarda sta zasnovana tako, da ustrezata istemu pragu električne zmogljivosti. V ZDA to zahtevo ureja 101-odstotni standard IACS, ki zagotavlja, da je material primeren za-prenos električne energije. V Evropi standard EN 13601 za bakrene palice določa povsem enake meje upornosti.
Ta tehnična doslednost je ključnega pomena za inženirje, ki morajo načrte preseliti s sedeža v ZDA v-proizvodni obrat v EU. Če vaš načrt določa abaker 110 ali C11000oznako, lahko varno dobavljate CW004A, če potrdilo o preskusu mlina potrdi prevodnost in čistost.
Navzkrižno-sklicevanje na globalne specifikacije
ZDA (UNS): C11000
Evropa (EN):CW004A / Cu-ETP
Združeno kraljestvo (BS):C101 (Glejte našePrimerjava bakra C101 in C110za podrobnosti)
Japonska (JIS): C1100
Kitajska (GB): T2
Ali se mehanske tolerance med ameriškim in evropskim bakrom razlikujejo?
Čeprav je kemija materiala enaka, se lahko "dimenzijska toleranca" nekoliko razlikujeta med standardoma ASTM in EN. Na primer, ASTM B152 za bakreno pločevino ima lahko drugačne dovoljene debeline kot EN 1652. Za večinoglobalni ekvivalenti bakra, so te razlike v stotinkah milimetra in ne vplivajo na vgradnjo v električne omarice.
Vendar, če izvajate natančnostCNC obdelava bakra c11000, morate določiti standard tolerance, za katerega so zasnovane vaše napeljave. Čisti baker je "gumast" in ga je težko obdelovati, ne glede na to, ali je bil izdelan po specifikacijah ZDA ali EU, zato je ohranjanje doslednih dimenzij bistvenega pomena za -hitro proizvodnjo.
Primerjalne kemijske in električne meje
| Element / Lastnost | Zahteva ASTM C11000 | Zahteva EN CW004A |
| Čistost bakra | 99,90 odstotka min | 99,90 odstotka min |
| Vsebnost kisika | 0,02 do 0,04 odstotka | 0,005 do 0,040 odstotka |
| Prevodnost | 101 odstotkov IACS min | 101 odstotkov IACS min |
| Svinec (Pb) | 0,005 odstotka maks | 0,005 odstotka maks |
| Trdota (H02) | 75 do 95 HV | 75 do 95 HV |
Kateri standard je stroškovno-učinkovitejši za mednarodne projekte?
Z vidika surovin ceno bakra globalno določa Londonska borza kovin (LME). Ne glede na to, ali kupite C11000 ali CW004A, cena navadne kovine ostane enaka. Sprememba skupnih stroškov projekta izhaja iz lokalne razpoložljivosti in stroškov izdelave.
KerJIS C1100 in ASTM C11000 so tako pogosti, da boste z izbiro standarda, ki je najbolj razširjen v vaši proizvodni regiji, skrajšali dobavne roke in stroške pošiljanja. Če je vaš projekt v Severni Ameriki, se držite C11000; za projekte v evroobmočju je CW004A logična izbira za zagotavljanje lokalne sledljivosti in skladnosti s certifikati.
pogosta vprašanja
1. Ali lahko uporabim C11000, če moja risba izrecno zahteva CW004A?
V skoraj vseh primerih ja. So kemično in fizikalno zamenljivi. Vendar pa morate svojemu oddelku za kakovost predložiti potrdilo o preskusu mlina (MTC), da dokažete, da C11000 izpolnjuje zahteve glede čistosti in prevodnosti EN.
2. Ali sta C11000 in CW004A skladna z RoHS?
ja Oba sta komercialno čista bakra z vsebnostjo svinca pod 0,005 odstotka, zaradi česar sta popolnoma skladna s predpisi RoHS in REACH za elektronsko industrijo.
3. Ali se vsebnost kisika med tema dvema standardoma razlikuje?
ASTM C11000 običajno cilja na nekoliko ožje območje kisika (0,02 do 0,04 odstotka) v primerjavi s širšo specifikacijo EN, vendar sta oba bakra "Tough Pitch" in ju ne bi smeli uporabljati za visoko-temperaturno spajkanje vodika.
4. Ali obstaja razlika v površinski obdelavi med razredi ZDA in EU?
Oba sta običajno dobavljena z "Mill Finish". Za dekorativno ali visoko{1}}natančno elektronsko uporabo lahko dobavimo oba razreda s svetlo-pikiranimi ali poliranimi površinami, ne glede na izbrani standard.
5. Kako preverim električno prevodnost?
Vedno zahtevajte preizkus-prevodnosti vrtinčnih tokov. Visoko{2}}kakovostna serija bo dosledno prikazovala rezultate med 101 in 102 odstotki IACS, kar potrjuje visoko čistost prečiščene kovine.
6. Ali imate na zalogi tako ASTM kot EN baker?
Imamo vrhunske zalogeelektrolitsko trda smolabakra, ki je dvojno-certificiran za izpolnjevanje standardov ASTM C11000 in EN CW004A. To poenostavlja nabavo za naše globalne stranke, ki potrebujejo en sam vir materiala za več mednarodnih lokacij.
Specifikacije in ponudba izdelkov
| Kategorija izdelka | Običajne stopnje (zlitine) | Razpon velikosti (dimenzije) | Standardi |
| Bakrene palice | C11000, C12200, C10200, C14500 | Premer:3 mm - 400 mm Oblika:Okrogla, šesterokotna, kvadratna |
ASTM B187, EN 12163 |
| Bakrene cevi | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm – 219 mm Debelina stene:0,2 mm – 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Bakrene plošče | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Debelina:0,1 mm – 150 mm širina:Do 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Bakrene žice | C11000, C10200, medeninasta žica | Premer:0,05 mm – 10,0 mm obrazec:Tuljava ali tuljava |
ASTM B3, EN 13602 |
| Bakreni trakovi | C11000, C12200, C26800 (medenina) | Debelina:0,05 mm – 3,0 mm širina:5 mm – 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Opomba za prilagajanje:
Mere po meri:Nudimo storitve natančnega rezanja in rezanja, da izpolnimo vaše posebne projektne zahteve.
Na voljo temperi:Mehko (O), pol-trdo (H02), polno trdo (H04) in vzmetno trdo (H08).
Površinska obdelava:Svetlo žarjeno, polirano ali prevlečeno (kositer, srebro, nikelj) na zahtevo.
Industrijska-izvozna embalaža
Največja zaščita pred oksidacijo, vlago in poškodbami pri transportu.
1. Pro-zaščita pred oksidacijo
VCI papir in{0}}film za zaščito pred vlago:Vsako naročilo je vakuumsko-zapečateno ali zavito v-protikorozijske materiale, da se zagotovi, da baker med pomorskim prevozom ostane svetel in{2}}brez madežev.
2. Ojačana strukturna podpora
Leseni zaboji, primerni za plovbo:Za palice, cevi in težke plošče uporabljamo ojačane lesene zaboje, -brez zaplinjevanja (ISPM-15) in jeklene trakove, da preprečimo upogibanje ali površinske praske.
3. Varno ravnanje in nakladanje
Palete-pripravljene za viličarje:Vsi materiali so zavarovani na standardiziranih izvoznih paletah za enostavno razkladanje in največjo stabilnost v zabojnikih.
4. Jasna identifikacija
Profesionalno označevanje:Vsak paket vključuje podrobne oznake s toplotnimi številkami, specifikacijami in neto težo za učinkovito upravljanje zalog.





Napredna proizvodnja in nadzor kakovosti
1. Osnovna proizvodna oprema
Linije za-litje in neprekinjeno litje:Zagotavlja visoko{0}}čistost-bakrenih palic in žic brez kisika z enakomerno zrnato strukturo.
Visoko{0}}precizne hladno/vroče valjarne:Avtomatiziran nadzor debeline bakrenih plošč in trakov s tolerancami znotraj ±0,01 mm.
Stroji za-iztiskanje in risanje v velikem merilu:Sposobnost izdelave brezšivnih bakrenih cevi in palic različnih premerov in oblik.
Atmosfersko kontrolirane žarilne peči:Postopek svetlega žarjenja za doseganje posebnih temperatur (mehko, pol-trdo, trdo) brez površinske oksidacije.
2.-Hišni testni center
Spektrometri-z neposrednim odčitavanjem:Takojšnja analiza kemične sestave za zagotavljanje čistosti bakra in natančnega legiranja (medenina, bron itd.).
Univerzalni testerji natezne trdnosti:Preverjanje mehanskih lastnosti, vključno z natezno trdnostjo, raztezkom in mejo tečenja.
Vrtinčni tok in ultrazvočno testiranje:100 % ne{1}}porušitveni pregled cevi in palic za odkrivanje notranjih razpok ali napak.
Testerji prevodnosti in trdote:Zagotavljanje električne prevodnosti (IACS) in trdote po Vickersu/Rockwellu ustreza mednarodnim standardom (ASTM, EN, DIN).





Zagotovite si hitro ponudbo in logistični načrt




